5 yıl sonra gelen itiraf: Çukurda çürümüş cesedi bulundu

Olay, Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran; polise giderek itirafta bulunan bir kişi, arkadaşının 5 yıl evvel bir cinayet işlediğini ve öldürülen kişiyi arkadaşıyla birlikte boş bir tarlaya götürerek gömdüklerini argüman etti.

Arkadaşının öldürdüğü kişiyi gömmesine yardım eden ve duyduğu vicdan azabına 5 yıl dayanabilen şüphelinin yer göstermesi üzerine, Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki boş tarlada iş makinesi ile hafriyat çalışması başlatıldı.

Gün uzunluğu devam eden çalışmalar sonucu tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve yaklaşık 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş bir ceset bulundu. Bir erkeğe ilişkin olduğu düşünülen ceset kesimleri, çukurdan titiz bir çalışma ile çıkarıldı. Tanınamayacak halde olan ve kanıt torbalarına yerleştirilen ceset kesimleri, olay yerinde yapılan birinci incelemelerin akabinde kimlik tespitinin yapılabilmesi emeliyle isimli tıp morguna kaldırıldı.

Cesedin kime ilişkin olduğunun tespiti için gözaltına alınan şüphelilerin sözleri ve kayıp müracaatları üzerinden çalışma başlatıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.