ABD’nin başı fidye yazılımlarıyla dertte!

Siber saldırı, 3 Eylül’de başlayan İşçi Bayramı hafta sonunda başladı, ancak okul operasyonlarını aksatmadı ve dersler her zamanki gibi planlandı. Bölge, okul içi güvenlik ve acil durum sistemlerinin de çalışanların maaş bordrosu ve sağlık ağlarının da saldırıdan etkilenmediğini söyledi.

LAUSD yetkilileri, saldırının kaynağını ortaya çıkarmak için Eğitim Bakanlığı, Federal Soruşturma Bürosu ve İç Güvenlik Bakanlığı’nın Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı ile halihazırda çalışıyor ve e-posta ve diğer dahili BT uygulamalarını korumak için protokoller uyguladılar. Bölge, saldırıyla ilgili soruşturmalar devam ederken, bazı iş operasyonlarının ertelenebileceğini, ancak ulaşım ve yemek hizmetlerinin etkilenmeyeceğini söylüyor.

ABD’nin başı fidye yazılımlarıyla dertte!

Yetkililer, “Los Angeles Unified, Bölge için ek korumalar belirlemek ve sistem çapında koruyucu önlemler hakkında bağımsız bir görüş sağlamak için üst düzey kamu ve özel sektör teknolojisi ve siber güvenlik uzmanları tarafından bilgilendirilen derhal bir eylem planı oluşturuyor.” dedi.

Bölge, 90 gün içinde okullar için öneriler geliştirecek, BT sistemlerini daha iyi korumak için departmanlarını yeniden organize edecek ve diğer müdahalelerin yanı sıra siber güvenlik en iyi uygulamalarını denetlemek için danışmanlar oluşturacak bağımsız bir bilgi teknolojisi görev gücü kuracak. LAUSD yetkilileri, soruşturma ilerledikçe siber saldırıyla ilgili güncellemeleri sağlayacaklarını söylüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.