Abdullah Avcı’dan değişim rüzgarı

Son şampiyon Trabzonspor’da yeni dönem hazırlıkları Trabzon’da 27 Haziran’da başladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde son idmanını dün yapan Karadeniz grubu 4 Temmuz’da Slovenya’da hazırlıklarına devam edecek.

Tecrübeli teknik adamın yeni dönem hazırlıkları ise büyük bir beğeni topluyor. Daha çok genç oyuncuların yer aldığı birinci çalışmalara Hamsik, Abdulkadir Ömür, Berat, Yusuf Erdoğan, Hüseyin Türkmen, Ahmetcan Kaplan üzere isimler de katıldı. Deneyimli ve genç isimlerle birinci harmanlamasını Trabzon’da yapan Avcı, yurt dışı kampında ise grupta kalacak genç isimlere karar vermenin yanı sıra muhtaçlıkları tespit edecek.

Havadan ve karadan takip

Türkiye’de çağdaş futbolun en kıymetli temsilcilerinden olan Abdullah Avcı, idmanları kamera sistemiyle takibe alıyor. Çalışmalarda oyuncularıyla teğe bir göz teması sağlayan tecrübeli çalıştırıcı, havadan ve karadan oluşturduğu kamera sistemiyle futbolcularını idmanlarda izlemeye tabi tutuyor. Tutulan kayıtlarla futbolcuların bilhassa çift kale maç çalışmalarındaki bütün hareketleri inceleyerek tahliller yapıyor. Oluşturulan dataları ise oyuncularıyla paylaşan tecrübeli teknik adam isteklerini bir bir sıralıyor.

Sistem Slovenya ve Avusturya’da da çalışacak

Slovenya ve Avusturya kampında da bu sistemi kullanacak olan deneyimli teknik adam, kampın tamamlanmasının akabinde takımını şekillendirecek. Avcı’nın başındaki ülkü kadroyu kurmakta ortaya çıkacak tahliller ve bir birini tamamlayan oyuncu kümesi belirleyici olacak. İki kamp devri ve planlanan hazırlık maçlarındaki kayıtlar Avcı’nın tahlil grubu tarafından ince ayrıntısına kadar izlenecek. Ortaya çıkacak performans sonuçları gelecek dönemin takımında tesirli olacak.

Avcı, oyun formasyonlarına dokunuşlar yapacak

Spor Toto Harika Lig’de 38 yıl ortadan sonra Abdullah Avcı ile birlikte şampiyonluk sevinci yaşayan Karadeniz grubu, önümüzdeki dönemde şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olmak için takım yapılanmasını sürdürüyor. As takımından şimdiye kadar yalnızca Nwakaeme ile yollarını ayıran bordo-mavililer Larsen, Doğucan Haspolat ve Eren Elmalı’yı takımına kattı. Avcı’nın talepleri doğrultusunda ise idare destek çalışmalarını sürdürüyor.

Önümüzdeki dönem Avrupa’da çaba edecek olan Karadeniz grubu, Spor Toto Üstün Lig’in yanı Ziraat Türkiye Kupası’nda da argümanlı bir takım ortaya çıkarmayı hedefliyor. Avcı’nın maksatları ortasında ise geçtiğimiz dönemin bilakis daha farklı oyun formasyonlarıyla yeni döneme başlamak. Savunma güvenliğini ön planda tutarak atak aksiyonlarını daha süratli gerçekleştirebilen bir grup kurgusu oluşturmak. Kadroda kalacak genç oyuncularla birlikte ise fizik gücünü arttırarak kadronun suratını arttırmaya çalışacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.