Bahçeli’den ‘erken seçim’ cevabı: Kılıçdaroğlu’nu gaye aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık olağan küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan satırlar şu formda:

“İnsanın olgunluğu üzere siyasetin de olgunluğundan bahsetmek mümkündür. Olgunlaşmak demek, alınan kararların, taşınan kalplerin hassasiyet seviyesindeki tırmanışı demektir. Her rüzgara yelken açan, her telkine kapı aralayan bir siyaset anlayışının ne olgunluğundan ne omurgalı duruşundan kelam edilebilir. Kolay ve bayağı siyasetin ömrü pişkinlikle gelip geçecektir.

Türk siyasetinin tahlil bekleyen en değerli meselelerinden birisi bu tip siyaset ve siyasetçi akımının varlığıdır. Bugün ne yaşıyorsak izleri dündedir. Bugün neyle karşılaşıyorsak maksatları yarındadır. Amacı büyük olanın inancı da büyüktür.”

Leyleğin ömrü nasıl laklakla geçiyorsa, kolay ve bayağı siyasetin ömrü de polemikle, pişkinlikle gelip geçecektir. Cumhuriyetimizin 100. yılına hazırlanıyoruz. 2023’te doğacak zafer şafağı istikametinde yürüyoruz. İnsanımızın yüreğine yağmur üzere yağıyor, umutlarını yeşertiyoruz. Kameralara yansıtılan sipariş manzaralar, kurmaca diyaloglar hiç kimseyi inandıramaz. Aziz milletimiz siyasi sahtekarlara, siyaset kalpazanlarına bugün de, yarın da prim vermeyecek, baht tanımayacaktır. 

MİLLET İTTİFAKI’NI AMAÇ ALDI

“Ülkemizin hiçbir yerinde zillet ittifakının söylediği üzere bir durum yoktur.”

“Dönen dönsün biz dönmeyiz. Yolumuzda duran dursun biz durmayız. Cumhur İttifakı’nın gelecekteki Türkiye tasavvurunu paylaşacağız. Oynanan oyunların iç yüzünü anlatacağız. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin her noktasında milletiyle oturup kalkıyor. MHP, vatanımızın her köşesinde insanımıza muhabbetle dokunuyor. Kameralara yansıtılan sipariş imgeler, kurmaca diyaloglar hiç kimseyi inandıramaz. Aziz milletimiz siyasi sahtekarlara, siyaset kalpazanlarına bugün de, yarın da prim vermeyecek, talih tanımayacaktır.”

‘ERDOĞAN TEKRAR SEÇİLECEK’

Aziz milletimiz siyasi sahtekarlara dün olduğu üzere yarın da prim vermeyecektir. Düzmece bir gülümseme ile kalabalıkların içine giren samimiyetsiz ve kifayetsiz siyasetçilerin herkesi kendileri üzere ahmak sanmaları çarpıklıktır. MHP 18 Şubat 2022’den beri 493 ilçemizi ziyaret etmiştir. Çok şükür milletimizin külliyen kucaklaşmanın huzurunu yaşıyoruz. Cumhur İttifakı Türkiye’nin her yerinde milletiyle oturup kalkıyor. İnsanımıza muhabbetle dokunuyor.

Gittiğimiz her yerde gördüğümüz açık gerçek şudur, 2023 yılında Cumhur İttifakı açık orta sandıktan muvaffakiyetle çıkacaktır. Zillet ittifakının şapkadan çıkaracağı aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 50’yi fersah fersah aşan oy çokluğuyla tekrar seçilecektir. Çıkarsınlar adayları görsünler Hanya’yı Konya’yı.”

‘ERKEN SEÇİM’ YANITI

“Kasımda seçim olabilir diyen Kılıçdaroğlu kendini kandırıyor. Türkiye üzerinde hesabı olanlardan kim varsa, hepsi zillet ittifakının gerisinde sıraya girmiştir. Ortak bir aday üzerinde anlaşamayan, birbirine çalım atmaktan özel haz alan, lobilerin eline geçen siyasi partilere Türkiye’mizin emanet edilmesi, istikbalimizin hiçe sayılmasıdır. Böylesi bir zillete ne Allah razı gelecek ne de milletimiz istek gösterecektir.”

“Bizim elimizde bir çekiç olursa, vilayetle de bir çizi çakmamız gerekecekse, bu çiviyi tahtaya değil, hainlerin başlarının tam ortasına çakacağını herkesin bilmesi gerek. MHP’yi ve Cumhur İttifakı’nı iftiharla anlatmanın dilek ve heyecanı ile dolup taşacağız.”

KÜRESEL EKONOMİ

“Kurallara dayalı milletlerarası nizamın meydan okumalara maruz kaldığını; siyasi, ekonomik ve güvenlik alanlarında çatlakların yeni kırılmalarla genişlediğine şahit oluyoruz. Ekonomik-politik sistemin insanlığın gereksinimlerini karşılamaktan uzaklaştığı görülmektedir. Dünya kapsayıcı bir vizyona, adil, barışçıl siyasetlere muhtaçtır. Dünya genelinde gelir dağılımı eşitsizliğinden kaynaklanan refah kayıpları telaş vericidir. Karşımızdaki bu tablo global krizleri teşvik etmiştir.

Milli ve manevi kıymetlerle bezenmiş bir ekonomik modele gereksinim olduğu açıktır. Sindirella iktisadın sonuna gelinmiştir. Ahlaki olmayan, insani bedellerle bağdaşmayan piyasa uygulamalarını esaslı bir biçimde sorgulamaktan, ekonomik, güvenlik, eşitlik, özgürlük, adalet kapsamında revize etmedikten sonra varılacak yer tekrar krizdir. İnsanlığın yeni bir vizyona muhtaçlığı vardır. Ekolojik limitler çerçevesinde kalarak, ekonomik istikrarı yakalamak geleceğin dünyasını daha mamur ve müreffeh hale taşıyacaktır. Uyuklayan bakışla altımızdan kayıp giden dünyayı seyretmemiz sorumluluk anlayışımızla zıt düşecektir.”

“FİYAT ARTIŞLARINDAN YAKINMAYAN ÜLKE KALMAMIŞTIR”

“En büyük dev yıldızlar, kara deliklere ya da nötron yıldızlarına dönüşmektedirler… İşte global iktisat cüceleşmiştir. Bugünkü kurallarda, global iktisat fırtınalı bir havada, bozuk pusulayla yolunu bulma uğraşındadır. ABD, Birleşik Krallık ve Almanya yüksek enflasyona karşı faiz silahına sarılmışlardır. Bir müddet sonra tetik boşuna çekilecektir. Rusya-Ukrayna savaşı sonucunda rekor kıran besin ve güç fiyatları global enflasyonu tepeye çıkarmıştır. Fiyat artışlarından yakınmayan ülke kalmamıştır. 3. Dünya Savaşı riskinin bir defa daha telafuz edilmesi, stratejik bir açıklama mı yoksa potansiyel bir niyetin ifşası mıdır? Besin krizinin geri planında bu ve buna emsal yüksek seviyeli tehditvari açıklamaların hiç mi hissesi yoktur?”

TÜSİAD’A SERT TEPKİ

“TÜSİAD Lideri işi gücü bırakıp İsveç ve Finlandiya’nın yanında saf tutmuş. Karşılıklı anlayışla, ittifak ruhuna uygun biçimde çözülmesini tavsiye etmiş. Klasik siyasetlere dönmeliymişiz, yoksullaşarak büyüyor muşuz? Bir kere olsun ulusal olun, bir sefer olsun Türkiye’nin legal tezlerine takviye verin. Türk de olamıyorsanız, bari insan olun. TÜSİAD’ın göz kırpıp selam durduğu İsveç, Kandil’in finans koridoruna dönüşmüştür. TÜSİAD bir şey diyecek midir? Bu ülke bölücü terör örgütünün Kuzey Avrupa kampı haline gelmiştir. 

İsveç’in NATO’ya girmesi, üyeliğinin konuşulması zuldür, tarihi bir yanılgıdır.”

NETFLIX’İ DE AMAÇ ALDI

 

“Aile faciaları, vahşet haberleri, ulusal vicdanı derinden yaralamaktadır. Karamsarlık servis eden haberler hepimizi rahatsız etmektedir. Gidişat âlâ değildir. Boşuna denilmemiştir, arsıza yüz vermeyin tepenize çıkar, edepsize çok susmayın sabrınızı yorar. Netflix artık haddini aşmıştır. Küfür etmenin neresine güleceğiz?”

AYRINTILAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.