Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na sert reaksiyon: Tarihimizin en kirli pazarlığı…

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Devirde AB ve Türkiye toplantısında, “Terörle Uğraş Yasası, milletlerarası hukuk normlarına nazaran yine şekillendirilmelidir.” açıklamasında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun kelamlarına Bakan Soylu çok sert reaksiyon gösterdi.

BAKAN SOYLU’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP başkanının kelamlarına, yaptığı yazılı açıklamayla reaksiyon gösterdi.

CHP başkanına ‘tarihimizin en kirli pazarlığını yapıyor’ diyerek reaksiyon gösteren Soylu, “Kılıçdaroğlu ve avanesine Allah fırsat vermesin. Teröre karşı “eli kolu bağlı bir devlet” istiyorlar.” dedi.

Bakan Soylu açıklamasında şu tabirleri kullandı;

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe’de düzenlenen “Yeni Periyotta AB ve Türkiye” Toplantısında: “Terörle Uğraş Yasası, memleketler arası hukuk normlarına nazaran yine şekillendirilmelidir.” açıklamasında bulunmuştur.

1. 3713 sayılı mevcut Terörle Çaba Yasası milletlerarası hukuk normlarına uygundur. Bunun aksini söylemek, mevcut maddeyi yok saymak yahut bugüne kadar bu yasa çerçevesinde yapılan süreçleri kararsız saymak manasına gelmektedir. Bu hal ve anlayış, tam da terör odakları ile onların sahiplerinin isteyip de bulamadığı bir durumdur.

MUHATAPLARIMIZA AÇIK BİR HALDE İLETİLDİ

2. AB Vize Serbestisi görüşmeleri kapsamında AB tarafı, Ülkemizden Terörle Gayret Yasasında bir kaç hususta düzenleme talep etmiş, lakin Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu terör tehdidi ve hudut bölgelerimizdeki istikrarsız çatışma ortamları dikkate alınarak, bu mevzuda mevcut uygulamanın devamındaki tavrımız muhataplarımıza açık bir formda iletilmiştir.

ŞANSSIZ AÇIKLAMANIN TERÖRLE ÇABAYA HİÇBİR KATKISI YOKTUR

3. Ülkemizin ulusal menfaatleri düşünülmeden, mevcut terör risklerimiz ve hudut coğrafyalarda yaşanan istikrarsız ortam dikkate alınmadan, hiçbir stratejik kıymetlendirme yapılmadan, yalnızca mavi boncuk dağıtmak ve beklenti içerisinde olduğu odaklardan dayanak alabilmek ismine yapılmış bu bahtsız açıklamanın, bedeller ödenerek muvaffakiyet ile yürütülen Türkiye’nin terörle gayretine hiçbir katkısı yoktur.

4. Ayrıyeten bu açıklamanın terör odaklarını nasıl sevindirdiğini Milletimiz görmekte, yüksek feraseti ile kıymetlendirmek üzere çok güzel takip etmektedir.

Kılıçdaroğlu bugünkü açıklamasıyla;

İngiltere, Almanya, Fransa üzere birçok ülkede toplumsal olaylardan toplumsal medyaya, terör olaylarından mali kabahatlere kadar yeni alınan ve sıkılaştırılan yasal önlemlerden bihaber olduğunu bir defa daha göstermiştir.

KAHRAMANLARIMIZA İFTİRADIR

Yalnızca koltuk için Türkiye’yi, terörle çabamızı; huzur ve güvenlik ortamını hiç düşünmeden büyükelçiler üzerinden açık çek vererek pazarlık gereci yapmıştır.

Terörle gayretimizi hukuksuz ithamına alet etmesi, Şehitlerimize ve Milletimize haksızlıktır, kahraman güvenlik güçlerimize iftiradır.

Terörle gayret yasasını değiştirmeyi teklif edenler;

1- Terör koridorunu PKK/PYD’ye teslim etmek,

2- Başta PKK olmak üzere terör örgütlerine yurt içerisinde dokunulmazlık vermek, meşruiyet sağlamak,

3- Siyaset, sivil toplum, belediye dahil birçok alanda terör hakimiyeti kurmak,

4-Teröre karşı “eli kolu bağlı bir devlet” istemektedirler.

Allah bunlara fırsat vermesin…

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.