Beylikdüzü’nde 2 yaşındaki bebeğe cinsel istismar tezine Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama

Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne, 6 Eylül’de ‘Balkondan düştü’ denilerek getirilen 2 yaşındaki bebek, hayatını yitirdi. Bebeğin bedeninde cinsel istismar bulgularına rastlanmasından ötürü cenaze otopsiye gönderildi. Ailenin kuşkulu davranışları ise toplumsal medyada büyük reaksiyon topladı.

İDDİALAR ARAŞTIRILIYOR

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada E.Y.’nin vefatı sonrasında derhal harekete geçilerek birebir gün soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada “6 Eylül günü yüksekten düşme sonucu Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne getirilen ve yapılan tıbbi müdahaleye karşın vefat eden iki yaşındaki kız çocuğu E.Y. nin vefatı ile ilgili olarak Başsavcılığımızca derhal tıpkı gün soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda çocuğun ailesi, akrabaları ve komşuları ile olayı gören şahıslar, ayrıyeten birinci tıbbi müdahaleyi yapan sıhhat grubunun beyan ve tabirleri alınmıştır. Çocuğun yaşadığı konutta olay yeri inceleme gruplarınca ayrıntılı inceleme ve kanıt tespitleri yapılmıştır. Ölen çocuğun Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde Nöbetçi Savcılığımızca isimli tabip nezaretinde isimli ve meyyit muayene süreci yapılmış, cinsel istismar kuşkusu ve argümanları da dahil olmak üzere kesin vefat sebebini tespit edilerek detaylı otopsi raporu tanzim edilmesi için cenazesi İstanbul İsimli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. İsimli Tıp Kurumundaki inceleme ve raporlama süreci devam etmektedir. Soruşturma hakkında Sulh Ceza Hakimliğinden saklılık ve kısıtlama kararı alınmış olup, Soruşturma; küçük çocuğun vefatına ait tüm tez ve kuşkular, her istikameti ile titizlikle araştırılmak suretiyle bâtın olarak sürdürülmektedir” sözleri kullanıldı. 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.