Bir günlük kiralık araç için senet imzaladı, hayatı karardı

Mersin’de yaşayan Emre Tirrun, 2015 yılında Pamukkale Üniversitesi Halkla Bağlar Kısmı’nı kazandı.

Eğitimi için Denizli’ye giden 30 yaşındaki Tirrun, bir müddet sonra küçük eşyalarını taşımak için bir günlük araç kiraladı. Argümana nazaran, kiraladığı aracın bedelini ödeyen Tirrun’a kullandığı kiralık aracı teslim alırken boş senet imzalatıldı. 

Üniversiteyi bitirip memleketine dönen Tirrun, doldurulmuş senetle 6 yıl sonra 80 bin faiziyle birlikte 140 bin TL’lik borçla icraya verildi. Tirrun da araç kiraladığı bireylerin kendisine boş senet imzalatıp, dolandırdığı argümanıyla cürüm duyurusunda bulundu. Savcılık, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. 

“ÜZERİMDEKİ OTOMOBİLİME HACİZ KOYULDU”

Emre Tirrun, “Üniversite devrinde 80-90 liralık bir günlük araç kiraladım. Arabası sağ salim teslim ettim. Ortadan 6 yıl geçtikten sonra telefonuma gelen iletiyle şok oldum. Kimseye borcum yoktur. Güç kurallarda okuyan biriydim. 2021 yılı ekim ayına hakikat hakkımda düzenlenen 140 bin TL’lik senet nedeniyle tüm hesaplarıma, üzerimdeki otomobilime haciz koyuldu.

– Gerek özel hayatım gerek toplumsal hayatım sarsıldı. Birçok yere müracaat yaptık. Senetteki imzanın bana ilişkin olmasından ötürü çıkar yol bulamadık. Savcılığa giderek dolandırıldığımı söyleyerek, hata duyurusunda bulundum. Bu bireylerin mağdur ettiği tek kişinin ben olmadığımı öğrendim. Benimle birlikte birkaç kişi daha var, birebir bireyler tarafından dolandırılan” dedi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.