Çanakkale ve Muğlada orman yangını!

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Tavaklı köyü yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Durumu fark eden vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye ekipler yönlendirildi. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Ayvacık ve Bayramiç Orman İşletme Müdürlükleri, Ezine Orman İşletme Şefliğine bağlı ekipler, arazöz ve diğer ekipmanlarla alevlere müdahale etti.

Söndürme çalışmasına 2 helikopterin yanı sıra Ezine ve Geyikli belediyelerine ait itfaiye araçlarıyla destek sağlanıyor. Geniş bir alana yayılan alevlerin kontrol altına alınması için çalışmalar sürüyor.

MUĞLA’NIN SEYDİKEMER İLÇESİNDE YANGIN

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Karaköy Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın bölgesine, hava ve kara araçları ile çok sayıda söndürme ekibi sevk edildi. Yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

GELİBOLU’DA ORMAN YANGINI; 20 DÖNÜM ALAN ZARAR GÖRDÜ

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Yangında yaklaşık 20 dönüm alanın zarar gördüğü belirtildi.

Gelibolu’ya bağlı Ortaköy mevkiinde saat 13.30 sıralarında başlayan yangını söndürme çalışmalarına 3 helikopter, çevre belediyelerine ait itfaiye araçları,10 arazöz ve çok sayıda tanker katıldı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılmaya başlayan alevlerin bölgedeki askeri birliklere yakınlaşması tedirgin etti. Karadan ve havadan yapılan müdahalelerin ardından yangın söndürüldü. Yaklaşık 20 dönüm alanın zarar gördüğü yangını soğutma çalışmaları sürüyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.