Esenyurt’ta 4 katlı bina duman altında kaldı

Esenyurt’ta bir binanın giriş katında bulunan iş yerinde çıkan yangın nedeniyle 4 katlı bina duman altında kaldı. Bina sakinlerinden kimileri dumandan etkilenerek dairelerinde mahsur kaldı.

Esenyurt İnönü Mahallesi’nde bulunan 4 katlı binanın giriş katında araba koltukları için kılıf üreten iş yerinde, saat 13.00 sıralarında şimdi belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İş yerindeki dokumacılık gereçlerinin yanmasıyla 4 katlı binadan dumanlar yükselmeye başladı. Dumanlar üst katlardaki daireleri de etkiledi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis, sıhhat ve zabıta takımı sevk edildi.

Binada bulunanlardan kimileri kendi imkanlarıyla çıkarken, ağır duman nedeniyle mahsur kalanları itfaiye tahliye etti. Yangının çıktığı binanın çabucak bitişiğindeki binada oturanlar da ağır dumandan etkilendi. İtfaiye takımları kepenkleri açtıktan sonra iki bölgeden yaptığı müdahaleyle yangını büsbütün söndürdü.

Yaralananın ve can kaybının olmadığı yangının çıkış anı ve binadan çıkan dumanlar etraftakilerin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.