Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin fiyatı, son altı gün boyunca hiçbir yönlü önyargı belirtisi göstermeden aynı seviyede gezindi. Bu yüzden kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin’in devam eden bir konsolidasyon gösterdiğini söylüyor. Analiste göre, bu sıkılaşma aralığından bir kırılmanın, sell-stop likiditesinin son düşük seviyelerin altına doğru kaymasını gözeten bir düşüş hareketine neden olması mümkün. Akash Girimath’ın BT analizini okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin fiyatı, bükülme noktasında

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, yakın zamanda 26 Ağustos’ta başka bir menzile bağlı hareketten çıktı. Daha sonra sıkı bir konsolidasyona girdi. Bu çöküş, BTC’yi 2022’den bu yana en yüksek işlem hacmi seviyesi olan 21.535 dolar ile kontrol noktasının (POC) altına itti.

Kripto piyasalarında düşüş görünümü hakim. Bu nedenle, alıcılar devreye giremezse, Bitcoin fiyatını 17.585 dolar aralığına iten başka bir düşüşle sonuçlanacak. Bu da %12’lik düşüş anlamına geliyor. Bu durumda, BTC’yi indirimli fiyattan satın almak isteyen yatırımcılardan satın alma baskısı ile karşılanması olası.

BTC 1 günlük grafik

Zincirleme bir perspektiften bakıldığında, bu düşüş eğiliminin er ya da geç gerçekleşmesi muhtemel. IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, 18.925 dolarlık yakın destek seviyesinin 23.629 dolarlık direnç kümesine göre zayıf olduğunu gösteriyor.

İlk küme yalnızca 421.840 BTC tutan 673.210 adres içeriyor. İkinci kümede ise yaklaşık 4,41 milyon adresin satın aldığı 2,73 milyon BTC var. Bu görünüm, özellikle satış baskısında ani bir artış olursa, düşüş eğiliminin daha olası olduğunu gösteriyor.

İlginç bir şekilde, bir sonraki destek kümesi, 9.470 dolardan 17.945 dolara uzanıyor. Bu kümede yaklaşık 5 milyon adres ortalama 11.881 dolar fiyatla 1,67 milyon BTC almış durumda. Bu nedenle, 18.900 dolara bir düşüşün, iki yıl önceki seviyelere dik bir düzeltme ile sonuçlanması mümkün.

BTC GIOM’u

Bununla birlikte, boğalar mevcut seviyede geri dönerse düşüş görünümünden kaçınmaları olası. Bir boğa trendinin veya bir toparlanma rallisinin ilk teyidi ne ? Bunun için, yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin fiyatının POC’nin üzerinde 21.535 dolardan yükselmesi gerekiyor.

BTC fiyatı 18.900 doların üzerinde tutunamazsa…

Ek olarak, bir saatlik grafik, Bitcoin’in henüz 21.874 dolardan oluşan eşit yükseklerin üzerinde duran buy-stop likiditesini toplamadığını gösteriyor. Bu nedenle, 19.511 dolar seviyesinin altındaki bir süpürmenin, potansiyel olarak 21.874 doların hemen üzerinde bir likidite hareketini öngörebilecek gerekli satın alma sinyalini sağlaması muhtemel.

BTC 1 saatlik grafik

Öte yandan, Bitcoin 18.900 dolar seviyesinin üzerinde tutunamazsa, on-chain ölçümler 11.881 dolara gideceğini öngörüyor. Bu da %36’lık bir düşüş anlamına geliyor. İlginç bir şekilde, bu seviye, 11.898 dolardaki destek seviyesine bir çöküş öngören teknik görünümle örtüşüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.