İstanbul’da DÜZGÜN Parti karavanına akın

İYİ Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığının karavanına kimliği meçhul kişi ya da şahıslar tarafından hücum düzenlendi. Olayla ilgili UYGUN Parti’den sert açıklama geldi.

İYİ Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığının karavanına dün gece saat 02:00 sıralarında kimliği belgisiz kişi ya da şahıslar tarafından saldığı düzenledi. Karavandaki ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in yüzü karalanarak, RTE, reis ve TPÇK yazıları yazıldı.

KAVUNCU TOPLUMSAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Karavanın halini toplumsal medya hesabından paylaşan UYGUN Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, “Bu gücünüzü vatandaşı ikna etmeye harcasanız tahminen yararı olur. Gerçi ona da yüzünüz kalmadı!” sözlerini kullandı.

“OLDUKÇA BÜYÜK BİR HAKARET OLARAK ALGILIYORUZ”

Yaşanan olayla ilgili YETERLİ Parti Büyükçekmece İlçe Lideri Burhan Karatosun da görüntülü bir açıklama yaptı. “Bugün epeyce üzücü bir olayla karşılaştık” diyen Karatosun şöyle konuştu:

*Büyükçekmece Tepecik, Hürriyet ve Ulus mahallelerinin kesişim noktasında bulunan karavanımızın dün gece saatlerinde menfur bir akınla karavanımızın üstü olduğu üzere kap kara hale getirilmiş, yazılar yazılmış.

*Bunların hepsini esefle kınıyoruz. YETERLİ Partimize, genel liderimize, üyelerimize epeyce büyük bir hakaret olarak algılıyoruz. Bizi bu vakte kadar hiçbir şey yolumuzdan döndüremedi, yıldıramadı.

*Bu saatten sonra da döndüremeyecek ve yıldıramayacak. Sayın Genel Liderimizin dediği üzere, ‘başaracağız, başaracağız, başaracağız’. Lakin bu yapılan hareketi hiçbir siyasi parti mensubuna yakıştıramadığımı açık ve net olarak tabir etmek istiyorum. Bu katiyen bir siyasi fikre sahip, aklı başında bir insanın yapabileceği bir hakaret olarak görmüyorum.

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

Emniyet teşkilatına da teşekkür eden Karatosun, “Büyükçekmece’de biz her vakit dik durmaya, tüm öbür teşkilatlarımız üzere uğraş etmeye, içtenlikle halkımıza hizmet etmeye hiçbir halde vazgeçmeden devam edeceğiz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Gün doğumuna az kaldı. Millet bizi çağırıyor. Gümbür gümbür geliyoruz. Ne yaparsanız, yapın biz geliyoruz.” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Karatosun, taarruzun yaşandığı bölgede MOBESE kameralarının olmadığını belirterek, “Esnafın kameralarından bakmaya çalıştık. Lakin karavanın olduğu noktayı göstermiyordu kameralar. Emniyet araştırıyor. Pazartesi günü bu aksiyonla ilgili cürüm duyurusunda bulunacağız. Hususun takipçisi olacağız. Karavandaki lekeleri temizletiyoruz. İktidar olduğumuzda sandıklar açıldıktan sonra, karavandaki o kara lekeleri nasıl temizliyorsak, Türkiye’deki siyasette, bütün sistemleri da birebir formda temizleyeceğimizi düşünüyorum.” Sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.