Kadir Şeker’in tahliyesine itiraz

Konya’da, sevgilisi Ayşe Dırla’yı (35) darbettiği öne sürülen Özgür Duran’a (32) mahzur olmak isterken, vefatına neden olduğu gerekçesiyle 12.5 yıl mahpusa çarptırılmıştı. Yargıtay tarafından bozulan karar sonrası Kadir Şeker hakkında tahliye kararı verilmişti.

Sabah gazetesinden Tolga Yanık’ın haberine nazaran, Duran ailesinin avukatlarından His Delibaş yaptığı itirazda, kararın adap ve yasaya karşıt olduğunu belirterek Şeker’in hükmen tutuklanmasını talep etti.

Kadir Şeker’in tahliye edilmesine Duran ailesinin avukatlarından His Delibaş itirazda bulundu. İtiraz dilekçesinde, şu sözlere yer verildi;

“Tahliye kararı metot ve yasaya ters olup, kamuoyu baskısıyla oluşan kamu vicdanını rahatlatmak ismine verilmiş mahkemelerin tarafsız ve bağımsızlığını zedeleyici nitelikte bir karardır. Evraka başından beri hakim olan 3. Ağır Ceza Mahkemesi tutukluluğuna devam kararı verirken, 4. Ağır Ceza Mahkemesi sadece bir günlük inceleme ile tahliye kararı vermiştir. Bu karar kabul edilemez niteliktedir. 4. Ağır Ceza Mahkemesinin tahliye kararı kaldırılarak sanığın hükmen tutuklanmasına karar verilmesi talep ederim.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.