Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar Türkiye’den hiçbir devlet lideri para dilenmek için yurt dışına gitmedi

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert kelamlar: Bugüne kadar Türkiye’den hiçbir devlet lideri para dilenmek için yurt dışına gitmedi. Suudi Arabistan, BAE’ye gideyim sanki bana para verirler mi demedi…

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da düzenlenen partiye toplu üye iştirak merasiminde konuştu. Türkiye’nin problemlerinin farkında olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, hem iktidarı hem de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi:

– Biz altı önder bir ortaya gelerek Türkiye’nin yazgısını değiştirmek istiyoruz. Herkesin inancına, kimliğine, ömür usulüne hürmet gösteren, prestijli saygın bir ülkeyi, demokrasisi gelişmiş bir ülkeyi inşa etmek istiyoruz. Bu hedeflerle yola çıktık. Bu hedefleri gerçekleştireceğiz. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, bir parti olayı olmaktan çoktan çıkmış durumda. Sorun bir Türkiye problemidir. Biz Türkiye’yi ayağa kaldırmak zorundayız.

EL AVUÇ AÇIYORUZ

– Bugüne kadar Türkiye’den hiçbir devlet lideri para dilenmek için yurt dışına gitmedi. Suudi Arabistan’a gideyim, BAE’ye gideyim sanki bana para verirler mi vs. vs… Bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç düşmedi. Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduğunda Osmanlı borcu son kuruşuna kadar ödendi, hiç kimseye el avuç açılmadı.

– Yumurta satarak şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, demir yolları, limanlar kurduk. Kapitülasyonlar kaldırıldı, kabotaj ilan edildi. Batı’nın hükümran güçlerin Türkiye üzerindeki emelleri sonlandırıldı. Türkiye tekrar ayağa kalktı. Kimseye el avuç açılmadı. Artık el avuç açıyoruz, “Birileri bize para verir mi?^Birileri seçime kadar bize yardım edebilir mi?” diye… Türkiye’yi bundan çıkaracağız. Bütün komşularımızla huzur içinde yaşayacağız.

O PARALARI TÜRKİYE’YE GETİRECEĞİM

– Bir işi ehline teslim etmek yalnızca insanlığın gereği değil birebir vakitte inancımızın da bir gereğidir. Yolsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim. Çocuklarına vakıf kuruyorlar. Bir burada bir ABD’de. Buradan milyon dolarları ABD’ye transfer ediyorlar. Manhattan’da gökdelen yapıyorlar, Muhammed Ali’nin çiftliğini satın alıyorlar.

– Bu millete kelamım var o paraların tamamını Türkiye’ye getireceğim ve sizlere teslim edeceğim. Hiç kaygı etmeyin. Hakkı, hukuku ve adaleti savunmak için bu kardeşiniz yürüdü. Tek başına yürümedi, milyonlarla yürüdü. Adaleti birlikte sağlayacağız.

SARAY’DA OTURANI EMEKLİ EDECEĞİZ

– Sandık günü elinizi vicdanınıza koyup oy kullanın. Önümüzdeki seçimlerin bahtını gençler belirleyecek, biz değil. 7.5 milyon genç birinci kere gidip sandığa oy kullanacak. Türkiye’nin mukadderatını belirleyecek. Birinci defa sandığa oy kullanacak 7.5 milyon gencimiz var. Bu 7.5 milyon genç dünya siyaset tarihine kıymetli bir miras bırakacak. Bir otoriter idaresi, demokratik yollarla sonlandırmak üzere bir vazifesi tabir edecek. Daima bir arada sarayda oturanı Allah’ın müsaadesiyle emekli edeceğiz.

DEFTERLERİNİ DÜRECEĞİZ

– Uyuşturucu baronlarıyla kol kola giren siyasetçilerin ve baronların defterlerini düreceğiz. Gencecik evlatlarımızı zehirliyorlar. Polis kardeşlerimize ‘Yetki sende’ diyeceğiz. Hangi siyasi müdahale ederse onunda defterini düreceğiz. Bütün badirelerin farkındayız, nasıl çözeceğimizi de biliyoruz. Bizi yetkilendirin.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.