Luiz Adriano: “Nuri Şahin ile çalışmak çok keyifli”

Süper Lig takımlarından Fraport TAV Antalyaspor’un geçtiğimiz dönemin devre ortasında ekibe kazandırdığı 35 yaşındaki Brezilyalı forvet oyuncusu Luiz Adriano, açıklamalarda bulundu. Kırmızı-beyazlı grupla 15 lig maçına çıkan Luiz Adriano, 4 gol ve 2 asist yaparak 6 gole direkt tesir ederek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

“Bir sonraki kamp için hazırız”

Ekip olarak çok âlâ çalışmalar yaptıklarını kaydeden Brezilyalı oyuncu, “Bu yılki amaçlarımıza ulaşmak ismine hem fizikî hem de taktik manasında güzel bir teknik grupla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geldiğimiz noktada birinci etap için kendimize koyduğumuz gayeleri tamamladık diyebilirim. Burada hem fizikî, hem de taktiksel çalışmalara tartı verdik. Kendimizi bir sonraki kamp için hazır hissediyoruz. Başımızda belirlediğiz gayelere, bu sene koymuş maksatlara yönelik bir kamp oldu o yüzden sevinçli ve mutluyuz” dedi.

“Kariyerimde farklı konumlarda oynadığım vakitler oldu”

Takıma yararlı olacak ne varsa alanda onu yansıtmaya çalıştığını belirten Adriano, Admir Mehmedi’nin sakatlanmasından sonra maç içerisinde farklı durumlarda dönemi tamamladığını belirtti. Luiz Adriano, “Ben nasıl yararlı olabileceğime odaklanıyorum. O yüzden ekibime geçen sene yararlı olduğum için memnunum. Geçen sene sakatlıktan ötürü bir arkadaşımız bizden uzak kaldı ve kadronun bana gereksinimi vardı. Benim de ekibin nerede gereksinimi olursa orada her vakit hazır olmam gerekiyor. Daha evvel de mesleğimde buna benzeri farklı konumlarda oynadığım oldu. 10 numara durumunda oynadım, Haji Wright ile de birtakım değişiklikler yaptık oyun içerisinde. Alışık olduğum konumdu ve burada da çok kolay formda adapte oldum. Grup arkadaşlarım da bana takviye verdi ve sonucunu aldık. Ekibe da yardımcı olduğum için mutluyum” diye konuştu.

“Türkiye’den hiçbir gruptan resmi teklif almadım”

Antalya’da bulunduğu için memnun olduğuna dikkati çeken yıldız oyuncu, Türkiye’den hiçbir kadrodan resmi teklif almadığını lisana getirdi. Adriano, “Buraya liderimiz, idare heyetimiz ve Nuri Şahin hocamızın bana sunmuş olduğu projelere inandığım için geldim. Bana sundukları proje, tıpkı vakitte hem oyuncu olarak Luiz Adriano’ya hem de karakter olarak Luiz Adriano’ya güvendikleri için buraya geldim. Bunu bana hissettirdikleri ve geçirdikleri için buraya geldim. Antalyaspor ile anlaşmamda karar vermemdeki yardımcı etmenler bunlardı” şeklinde konuştu.

“Nuri Şahin ile çalışmak çok keyifli”

Takımın başındaki genç futbol sorumlusu Nuri Şahin hakkındaki görüşlerini söyleyen Adriano, “Kendisinin tartışılmayacak kadar âlâ bir mesleği var. Çok büyük kulüplerde oynadı ve çok büyük teknik adamlarla çalıştı. O kulüplerlde gördüğü, deneyim ettiği ve öğrendiği şeyleri bize aktarıyor. O yüzden hem hoca olarak hem de bir arkadaş olarak bize en kolay biçimde anlatmak istediği şeyleri anlatıyor. Aslında onun deneyimlerini, daha evvel almış olduğu bilgileri, öğrendiklerini bize nasıl aktardığını çok net bir formda algılayabiliyor ve bunları alana yansıtabiliyoruz. O nedenle onunla çalışmak çok keyifli” dedi.

“Hedefimiz her vakit rekoru ileri taşımak”

İkinci kısım etabına düzgün hazırlanmaları gerektiğinin altını çizen Brezilyalı forvet oyuncusu, “Burada ne kadar yeterli hazırlanırsak kırdığımız rekorları, kaybetmeme serilerini devam ettirebilir ya da yenilerini yapabiliriz. Öncelikle burayı atlattıktan sonra maça hazırlanmamız ve yeterli tartmamız lazım. Hocamızın dediklerini oyunumuza katmamız lazım. Geçen sene de rekorları elde ederken oynadığımız maçlar kolay değildi. Daha güç maçlar bizi bekliyor. Bizim maksadımız her vakit rekoru ileri taşımak” ifadelerini kullandı.

“Şampiyonluk için sonuna kadar uğraş vermek istiyoruz”

Bu dönem için belirledikleri gayenin şampiyonluk için her türlü çabayı vermek olduğunu kaydeden Luiz Adriano, “Çünkü biz alana her maçı kazanmak için çıkıyoruz. Hiçbir maça berabere kalmak için çıkmıyoruz. Hiçbir grup bizim için korkulacak yahut çekinecek bir rakip değil. O yüzden geçen yıldan beri konuştuğumuz ve birbirimize aktardığımız üzere gerekirse şampiyonluk için sonuna kadar uğraş vermek istiyoruz” dedi.

Luiz Adriano olsuysam Lucescu’nun çok büyük emeği var”

Ukrayna’da Shakhtar Donetsk forması giydiği periyotlarda kadronun teknik yöneticisi olan ve bir devir Türkiye A Ulusal grubunu da çalıştıran Mircea Lucescu hakkında da açıklamalarda bulunan Adriano, “Lucescu’yu anlatmaya kalksam yarına kadar konuşurum. Benim için bir teknik yöneticiden daha çok bir baba üzereydi. Ondan çok şey öğrendim. Şayet bugünkü Luiz Adriano olduysam, onun bunda çok büyük emeği var. Hala kendisiyle görüşüyoruz. Çok kusursuz bir karakter” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.