Mirası için tekraren kaçırıldığı sav edilen yaşlı bayan hayatını yitirdi

İzmir’deki bir huzurevinde ömrünü sürdüren ve arkadaşı tarafından mirasına konulmak için tekraren kaçırıldığı tez edilen milyoner Tülin Enbiyaoğlu’nun Muğla’da tedavi gördüğü hastanede 4 gün evvel öldüğü ortaya çıktı.

İzmir’deki bir huzurevinde yaşarken arkadaşı Mehmet Nabi Akaydın tarafından mirası el konulacağı teziyle kaçırıldığı belirtilerek kızları tarafından güvenlik güçlerine ihbarda bulunarak yakalanması istenilen 86 yaşındaki milyarder Tülin Enbiyaoğlu’nun 4 gün evvel tedavi gördüğü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını yitirdiği ortaya çıktı.

‘CENAZESİNİ 4 GÜN ALMADILAR’

SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Enbiyaoğlu’nun arkadaşı 62 yaşındaki Mehmet Nabi Akaydın “Tülin hanım ile Bodrum’daydık sonra apansız rahatsızlandı. Yaşlılığa bağlı ve böbrek rahatsızlığı nedeni ile O’nu Muğla’ya hastaneye getirdim. Son nefesine kadar yanındaydım. 4 gün evvel hayatını yitirdi, o günden beri mirası peşinde koşanlar gelip cenazesini almadılar. Bugün cenazeyi aldılar. Denizli’de eşi Neziyi beyin yanına defnedeceklerini söylediler. Çok üzgünüm pahalı bir dostum ve arkadaşımı kaybettim. Bu acılar içerisinde bile hala miras tartışması devam ediyor, 17 ‘sinde benimde katılacağım mahkeme var. Benim kimsenin yahut Tülin hanımın parasında pulunda gözüm yok” diye konuştu.

‘ZORLA HUZUREVİNE KAPATTILAR’ DEMİŞTİ

İki çocuk 5 torun sahibi Tülin Enbiyaoğlu 1 Aralık 2021 tarihinde arkadaşı Akaydın ile birlikte SÖZCÜ’ye verdiği röportajda yaklaşık sekiz ay evvel kızı ve torunları tarafından kimlik kartları, parası, telefonu ve banka kartlarına el konularak kandırılıp huzurevine yerleştirildiğini belirterek şunları söylemişti:

“Çocuklarım ve torunlarım mirasın peşine düştü, beni zorla huzurevine kapattılar, özgürlüğümü yaşamak istiyorum, para pul benim, kimseye hesap vermem, mirasım peşinde olan çocuklarımı ve torunlarımı yoksun bırakıyorum. Beni kandırdılar ve huzurevine götürdüler. Telefonum param hiçbir şeyim yoktu. Geçmişte kendilerine verdiğim vekalet ile hem üç ayda aldığım 20 bin TL. hem de bankadaki yaklaşık 700 bin TL. yi aldılar. Artık o vekaleti iptal ettim.

Mal varlığımın kullanımı şu anda benim elimde. Öncesinde benim paramı bana harcatmıyorlardı. Benim huzurevinde yaşamaya gereksinimim yok ki. Beni huzurevinden Nabi kaçırmadı. Bana şu anda hayatta ondan öbür bakan, yardım eden, ilgilenen yok. Herkes mirasımın peşine düşmüş durumda. Nabi beyefendi Hilton’un müdürlüğünü yapmış bedelli bir insan beni nasıl kaçırır. Bunların hepsi iftira ve hukuk önünde hesabını soracağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.