Pamuklu Çubukları Konutta Kullanabileceğiniz Farklı Kullanım Alanlarını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız

Banyoda kulaklarınızı yahut burnunuzu temizlemek için bir kutu pamuklu çubuk kullanıyor musunuz yoksa makyajınızı düzeltmek için mi kullanıyorsunuz? Şayet öyleyse, o vakit bu haberimiz tam size göre! Pamuklu çubuklar öteki birçok şey için kullanılabilir. Ve çoğunlukla birtakım konut işlerinden bahsediyoruz.

Bu sekiz şey için konutta pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

1. KREMLERİ PAK TUTMAK

Parmağınızı bir kavanoz (gündüz) kremine her batırdığınızda, bakteri esere girer. Bakım eserlerinizi pak tutmak için gereksiniminiz olan ölçüsü çıkarmak için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

2. ELEKTRONİK EŞYALARIN TEMİZLİĞİNDE

Her gün birçok elektronik aygıtı kullanıyoruz, lakin bunları düzgün bir formda temizlemeyi nadiren düşünüyoruz. Vakitle bu elektronik aygıtlara birçok bakteri bulaşabilir. Telefonların, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların köşelerini ve deliklerini temizlemek için alkole yahut öbür bir paklık eserine batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın. Ayrıyeten klavyenizin tuşları ortasındaki boşlukları temizlemek için de kullanışlıdırlar.3. OTOMOBİLİN İÇİ

Nemli bir pamuklu çubuk, otomobilinizin iç kısmındaki ulaşılması sıkıntı alanlardaki tozu ve kiri temizlemenizi sağlar. Kapı kollarını, pencere kollarını, havalandırma açıklıklarını ve vites kolunu düşünün.

4. SAÇ KURUTMA MAKİNELERİNDEKİ KİR VE TOZ

Saç kurutma makinesinin ardındaki yahut yakınındaki kir yangına neden olabilir. Bu nedenle saç kurutma makinenizin gerisindeki filtreyi ortada bir temizlemeniz kıymetlidir. Bu, ulaşılması sıkıntı alanlara ulaşmak için saç kurutma makinenizin gerisindeki havalandırma deliğini nemli bir pamuklu çubukla temizleyerek yapılır.5. BOYA DÜZELTMELERİNDE

Evde boya düzeltmeleri için değerli boya fırçaları yahut ruloları yanınızda taşımanıza gerek yok! Bir pamuklu çubuğu boyaya batırın ve duvarlardaki küçük aşınma izlerini, soyulmuş boyayı ve başka düzensizlikleri kapatmak için kullanın.

6. SIKIŞMIŞ FERMUARLARI AÇMAK

Bir pamuklu çubuğu az ölçüde dudak kremi, Vazelin yahut yemeklik yağa batırın ve akabinde sıkışmış bir fermuarın etrafını silin. Yağlı unsur fermuarı yağlar ve açılmasına yardımcı olur.7. MÜCEVHERLERİ PARLATMADA

Pamuklu çubuklar, mücevherlerinizi temizlemek için olağanüstü bir araçtır. Pamuklu çubuğa bir mücevher temizleme solüsyonu ekleyin ve yüzükleri, küpeleri ve ayrıyeten kolye ve broşların köşelerini ve deliklerini temizlemek için kullanın.

8. TERTİPLERDE KARA TAHTA KULLANIRKEN

Kara tahtalar günümüzde tertiplerde çok revaçta, fakat işleri bozmadan hoş bir tahta oluşturmak sıkıntı olabilir. Tahtanızı süslemeyi bitirdiğinizde, pak, profesyonel görünümlü bir yüzey elde etmek için lekeleri yahut lekeleri silmek için bir çift pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.