Sayan: Ülkeyi iflastan Memleket Partisi’nin 3 A’sı kurtaracak

ANKARA- Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan gündeme dair partisinin genel merkezinde değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’de “Ekonomi makus lakin çözse çözse tekrar AKP çözer” evresi kapandığını belirten Memleket Partili Sayan, “Türkiye artık iflasın eşiğindedir. AKP’nin bu ülkeyi kurtaracak ne aklı ne ahlakı ne de adaleti kalmıştır. Bu ülkeyi iflasın eşiğinden lakin Memleket Partisi’nin 3A’sı yani aklı, adaleti ve ahlakı kurtaracaktır” diye konuştu.

‘HER BAYAN CİNAYETİNDE DANIŞTAY’IN DA SORUMLULUĞU VAR’

Danıştay’ın İstanbul Sözleşmesi’ne ait red kararına reaksiyon gösteren Memleket Partili Sayan, “Danıştay’ın tarihe not düşecek bir kararıyla devam edelim. 19 Temmuz 2022 tarihinde alınan kararla Danıştay 10. Dairesi, İstanbul Mukavelesi’nin feshine ait 20 Mart 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptal istemini reddetti. Bu ne demek; bundan sonra her bayan cinayetinde, her tacizde, her bayana şiddette Danıştay’ın da sorumluluğunun olması demek” sözlerini kullandı.

İktidara yönelik tenkitlerini lisana getiren Memleket Partili Sayan, “Bugün yaptıklarınızın hesabını gelecek nesile nasıl vereceksiniz? Biz söyleyelim mi? Veremeyeceksiniz. Zira; bu ülkenin çocuklarının, gençlerinin, vatandaşlarının hakkını yediniz, rızkına mani oldunuz. O yüzden bu seçimde eller ampule oy basmayacak. Cumhur ittifakı gidecek” dedi.

‘23 TEMMUZ’DA KURULTAYIMIZA BEKLİYORUZ’

23 Temmuz’da partisinin Ankara’da düzenleyeceği Fevkalâde Kurultaya davet eden Sayan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu formda sıralandı:

AKP HALKA PALAVRA SÖYLÜYOR: AKP hem ekonomiyi yönetemiyor hem de vatandaşın gözünün içine baka baka palavra söylüyor. Kelamda nas diyor. Faiz haram diyor. Lakin kur muhafazalı mevduat hesabını oluşturuyor. Geçen yıl bankalar 93 milyar kâra geçmişken, bu yıl karlarının 400 milyarı bulacağı söyleniyor. Faiz üzerinden kar sağlayıp ancak bir tarafta faiz haram söylemi üzerinden insanları uyutmaya çalışan AKP iktidarı oyunu kaybeden çocuk üzere ağlıyor.

LİYAKAT YERİNE SADAKAT DİYEN AKP’LİLER UTANSIN: Yani vatandaş çocuğuna sağlıklı gelişme ve büyüme için en gerekli olan et, süt, peynir, meyve, zerzevat üzere besinleri yediremiyor. Yani vatandaş aç aç! Topraklarından rahmet fışkıran şu canım ülkede aç! Bu ülkeyi bu hale getiren liyakat yerine sadakat diyen AKP’liler utansın!

MADEM SİLECEKTİNİZ NEDEN FAİZ KOYDUNUZ?: Gençlerin haklı direnişiyle KYK kredi faizleri silindi. Pekala biz soralım; madem silecektiniz neden faiz koydunuz? Faiz haram değil miydi? Ödeyenler neden ödedi pekala? Faizi ödeyenlere geri ödeme yapacak mısınız? Yoksa üstüne 1 bardak su için mi diyeceksiniz? O vakit biz de sorarız. Nerede kaldı sizin adalet anlayışınız, adalet hissiniz? Biz Memleket Partisi olarak 3 A diyoruz. Akıl, Ahlak ve Adalet! Adalet bir toplumun en çok gereksinim duyduğu şeydir. Vatandaş devletten “adalet” bekler. Ancak siz insanların adalet hissini da yok ettiniz! Ayrıyeten gençler size de kocaman, yürekten bir helal olsun. Sağlam direndiniz! Artık sıra KYK yurt fiyatlarında, KYK kredi ve burs fiyatlarında. (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.