Selfie çeken turist Vezüv Yanardağı kraterine düştü

İtalya’ya giden 23 yaşındaki bir turist, Vezüv Yanardağı kraterine fikir olaylar gelişti.

9 Temmuz Cumartesi günü, 23 yaşındaki Amerikalı bir turist, üç akrabasıyla birlikte, resmi inançlı rotada yürümek için bilet fiyatı ödememeyi seçti.

Daily Star’de yer alan habere nazaran, fiyat ödemek yerine küme, bir turnikeyi atladı ve İtalya’nın Napoli kentinin üzerindeki 4.202 ft yüksekliğindeki yanardağın zirvesine tehlikeli ve müsaadesiz bir formda girdi.

Yerel haberlere nazaran, tepeye ulaştıklarında turist, selfie çekmek için telefonunu çıkardı. Cep telefonu elinden kaydı ve yanardağın kraterine düştü.

Temsili görsel…

KURTARMA GRUPLARI DEVREYE GİRDİ

Adam da telefonu ​​geri almaya çalışırken yanardağa düştü, mucizevi bir biçimde yalnızca kollarında ve sırtında küçük kesikler ve morluklar oluştu.

Kurtarma vazifelileri, Amerikalı turiste yardım etmek için kratere indi. Daha sonra polis ve bir dağ kurtarma helikopteri de kurtarma çalışmalarına yardımcı oldu

Turist için, doruğa giden tehlikeli patikaya yanlışsız resmi rotaya müsaadesiz girmeleri sebebiyle cürüm duyurusunda bulunuldu.

Vezüv, Avrupa’nın ve muhtemelen dünyanın en ünlü yanardağı niteliğinde. MS 79’da Vezüv Yanardağı’nın patlaması, Pompeii’yi ve kardeş kenti Herculaneum’u kalın bir sıcak kül katmanıyla kapladı ve 2 binden fazla insanı öldürdü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.