Sıhhat çalışanlarına silah doğrulttu hür bırakıldı

Mersin Kent Hastanesi’nde hasta yakını, yakınının hayatını yitirmesi üzerine hastanede olay çıkarttı. Saldırganın özgür bırakılmasına sıhhat çalışanları reaksiyon gösterdi

Mezopotamya Ajansının haberine nazaran, kişi, yakınını kaybetmesi üzerine acil servis girişinde polis memurunun silahını alarak sıhhat çalışanları ve polise doğrultu. Saldırganın teşebbüsü, silahın emniyetinin kapalı olması nedeniyle önlendi. Olayın akabinde saldırganın hür bırakılması, sıhhat çalışanları tarafından reaksiyonla karşılandı.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada Genel Sıhhat İş Mersin Temsilcisi Gürbüz Şen, “Bugün sabah saatlerinde hastaneye ex olmak üzereyken getirilen bir hasta yakını, acil girişinde bir polis memurunun silahını almış ve ateş etmek üzere acil girişinde bulunan sıhhat çalışanları ve polis memuruna doğrultmuştur. Silahın emniyetinin kapalı olması muhtemel büyük bir facianın önüne geçmiştir” dedi.

‘SAĞLIKÇILARIN ÖLDÜRÜLMESİ Mİ BEKLENİYOR?’

Şen, öldürme teşebbüsünde bulunan kişinin sonrasında özgür bırakılmasına reaksiyon gösterdi:

“Tehdit, hakaretler savuran bu şahısın misyonlu polis memurunun silahını alması, içerde bulunan sıhhat çalışanları ve görevlilere doğrultup ateş etmek istemesi ve zorla elinden silahın alınması ve sonrasında ise özgür bırakılması kabul edilebilir değildir. Birebir şahıs öbür bir yerden temin edeceği bir silahla yarım bıraktığı işi tamamlamak için geri gelebilir ve bir faciaya sebep olabilirdi. Sorumlular hakkında soruşturma açılmasını ve şahsı derhal gözaltına alınmasını talep ediyoruz. Gözaltı süreci için sıhhat çalışanlarının öldürülmesi mi beklenmektedir?”

Mersin Tabip Odası tarafından toplumsal medyada yapılan açıklamada ise, “Mersin Kent Hastanesi acilinde bir hasta yakınının vazifeli polis memurunun silahını alması, içeride bulunan sıhhat çalışanları ve görevlilere doğrultup ateş etmek istemesi ve sonrasında ise özgür bırakılması kabul edilebilir değildir” denildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.