Şoförsüz araba yayaların ortasına daldı

İstanbul Şişli’de el freni çekilmeden park edilen araba, geri kayarak minibüs bekleyen yayaların ortasında daldı. Aracın altında kalan bir bayan vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Yaralanan 2 bayandan birinin kanser tedavisi gördüğü hastaneye gitmek için minibüs beklediği ortaya çıktı.

Mardin’den İstanbul’a gelen tatile Oktay Aktaş, geçen salı bir araç kiraladı. Aracı Şişli Mecidiyeköy’de cadde üzerinde iki refüj ortasına park edip el frenini çekmeden araçtan inen Aktaş, akabinde markete girdi.

Aktaş, içeriye alışveriş yaptığı esnada park halindeki araç bir anda kaymaya başladı. Metrelerce geri giden araba, o esnada minibüs bekleyen yayaların ortasına daldı.

KANSER TEDAVİSİNE GİDERKEN ARACIN ALTINDA KALDI

Bazı yayalar kazadan kıl hissesi kurtulurken, Çiğdem Saraç ve kanser tedavisi gördüğü hastaneye gitmek için minibüs bekleyen Sündüz Yılmaz’a araç çarptı. Olayın akabinde vatandaşlar panikle aracı iterek Çiğdem Saraç’ı aracın altından çıkarttı. Dehşet anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

SAVCILIKTAKİ TABİRİNİN AKABİNDE HÜR KALDI

Yaralı olarak kurtulan iki bayan için olay yerine sıhhat takımı sevk edildi. Kısa müddette olay yerine gelen sıhhat grupları, yaralıları yaptıkları birinci müdahalenin akabinde ambulansla Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Kent Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Yaralı bayanlarının durumunun âlâ olduğu öğrenildi. Polis grupları ise kazayla ilgili inceleme yaparak tutanak tuttu. Olaydan sonra gelen Oktay Aktaş ise tabiri alınmak üzere emniyete götürüldü. Aktaş süreçlerinin akabinde savcılık talimatıyla özgür bırakıldı.

“KENDİMİ SIKINTI KENARA ATTIM”

Olayla ilgili konuşan bir vatandaş, “Araç birkaç nereden üstten gelmeye başladı. Aracı gördüm ve kendimi sıkıntı kenara attım. Bayan aracın altında kaldım diye bağırmaya başladı. Bir adam da önden aracı çekmeye başladı. Sürücü olduğunu sonradan öğrendik, bana arabayı itmemi söyledi. Ben de az biraz ittim. Sonra bayanı altından çıkarttık. Durumu yeterliydi, kötü değildi. Dizinde, kolunda ve omuzunda yara vardı. Aracın içerinde sürücü görmedim. Sonra ambulans geldi bayanı alıp götürdüler” dedi. (İHA)

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.