Son dakika EYT haberleri… EYT çıkacak mı, son durum ne? Bakan Bilgin açıkladı

Son dakika EYT haberleri… EYT çıkacak mı, son durum ne? Bakan Bilgin açıkladı

Binlerce kişinin beklediği emeklilikte yaşa takılanlar yasası ile ilgili son açıklama Bakan Bilgin’den geldi. EYT meselesine ilişkin CNN TÜRK’ün sorularını yanıtlayan Bakan Bilgin son durumu paylaştı. İşte o açıklamaların tamamı…

EYT ÇIKACAK MI, SON DURUM NE?

Bakan Bilgin açıklamasında “Emeklilik meselesi 3 şarta bağlanmış. 1 prim gün sayısını tamamlama, 2 yıl, 3’cüsü yaş… Üçüncü şık sorun. Yaş şartını yerine getirmemiş olanlarla ilgili sorun. Yaş da bu işin şartlarından biri denilen bir anayasa kararı var. Prim ödeyecek insan sayısı ile emekli olacak insan sayısı arasında bir oran var.

Türkiye’de bu rakam 2’nin altına düştü. Düzenlemeler yapılırken bunlar dikkate alınmıştır. Emekliliğimizi planladığımız için bize haksızlık yapıldı diyorlar. Çalışma programı içinde var. Ama aşama aşama çözüyoruz. Öncelikli sorunlarımız emeklilerimizin durumu, 3600 ek gösterge, sözleşmeli personel… Tüm bunları düzenleyecek düzenleme yapmak. İşçi sendikalarımızla yapacağımız sözleşme hakları ve enflasyon farkları çalışmalarımız var. Tüm çalışmaları ele alacağız. Önceliklerimizi sıraladım.” İfadelerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.