Süleyman Soylu: Niçin yargılanacağız kardeşim?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı’nda partisinin üç kademe ilçe idaresi, mahalle liderleri ve meclis üyeleri ile bir ortaya geldi. Gündeme ait açıklamalarda bulunan Soylu, muhalefetin “Yargılanacaksınız” kelamları üzerine, “Niye yargılanacağız kardeşim?” diye sordu.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına nazaran, “Adnan Menderes’i siz astınız” tabirlerini kullanan Soylu, “Adnan Menderes’i Cumhuriyet Halk Partisinin takımları ve bizatihi İnönü’nün kendisi astırmıştır. O darbeyi yapanların hiçbir vakit gücü yetmez. Amerika’yla Avrupa’yla birlikte, ortak bir biçimde onu astırdılar. Bize ne demek istiyorlar? Hürriyet Gazetesi’nde 6 ayda bir koyamadıkları fotoğrafı, artık kelamlarıyla Meclis’te söylüyorlar. Tamam kardeşim, beni yargılayacaksın. Kimi hür bırakacaksın? Apo’yu özgür bırakacaksın, söylüyorsun. Kimi özgür bırakacaksın? Selo’yu özgür bırakacaksın. Beni yargılayacaksın, ne yapacaksın? S-400’ü geri iade edeceksin. İHA’yla SİHA’ları kullanmayacaksın. Etrafındaki coğrafyaya sessiz kalacaksın. Türkiye’nin bugüne kadar ne büyük kalkınma atağı varsa hepsini geri alıp, bütün defteri kapatıp Türkiye’yi, eski Türkiye’de olduğu üzere geçmişe mahkum bırakacaksınız. Yargılayacaksanız PKK’yı, KCK’yı, PYD’yi, hem etrafımızdaki coğrafyaya hem de Türkiye’ye hakim etmeye çalışacaksınız. Bu çok net bir formda gözüküyor. Yargılayacaksınız da ne yapacaksınız? Büyükelçilerin talimat verdiği ‘şu adamı çıkaracaksınız’ dediği talimatları birebir yerine getireceksiniz. Bütün yapmak istedikleri bu” dedi.

‘HALİS BAYANCUK KÜMESİNİN GÖRÜNTÜLERİNE AŞİNA OLMUŞ’

Sonrasında Silivri’de iki polisin bıçaklanmasıyla ilgili açıklama yapan Soylu, polislerin durumunun âlâ olduğunu söyledi. Saldırganın yakalandığını açıklayan Bakan, “Daha evvel, bizim Bilgilendirme ve Tedbire Faaliyetleri (BÖF) timimiz var, grubumuz var. Bunların birkaç sefer görüştüğü, Silivri’de mukim ve biraz da isimli istikrarının ailesi tarafından da tekraren bildirilip şikayetçi olunduğu, son vakitlerde da bu, uzun vakittir gayret edilen Halis Bayancuk kümesi var. O kümenin görüntülerine aşina olmuş. Zannediyorum ondan etkilenerek bir şey yapmaya çalışmış. Arkadaşlar gereğini yerine getirdi. İki polisimizin hafif yaraları var, onlar da iyiler” diye konuştu.(HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.