Sultangazi’de kırtasiyedeki hırsızlık, dükkan sahibini ağlattı

İstanbul’un Sultangazi Uğurmumcu Mahallesi Orhangazi Caddesi üzerinde bulunan İlknur ve Ramazan Fidan çiftinin işletmeciliğini kırtasiye dükkanında geçtiğimiz hafta hırsızlık olayı yaşandı.

Kırtasiyenin etrafında dolaşan hırsız dükkanın önündeki kovanın içinde bulunan eserleri alarak uzaklaştıktan bir süre sonra geri döndü. Hırsız bu sefer, kovayı da alarak kayıplara karıştı.

Yaklaşık 3 ay evvel de içinde kaydırak bulunan koli çalındığı öğrenildi.

“Hırsızlığın önüne geçemiyoruz artık daima olarak bir şeyler gidiyor”

İHA’nın haberine nazaran; işletme sahibi İlknur Fidan, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı:

”Biz burada okulun karşısında 20 yıllık esnafız ve herkes tanır bizi burada. Ancak son vakitlerde hırsızlık olayları yaşamaya başladık. Evvel bir çocuk kaydırağımız çalındı. Adam harama helale bakmadan çocuklarını eğlendirecek tahminen de bununla daha sonra imtihanların olduğu gün kapıya tekrar müşterilerin görmesi için çıkarttığımız bir kaç eserimizi daha çaldı. Koltuk dayanakları ve kovalarımız vardı. Onları çaldı. Daha neler götürdü bilmiyoruz bunlar yalnızca kameraya yansıyanlar. Hırsızlığın önüne geçemiyoruz artık daima olarak bir şeyler gidiyor.


“Biz bir lira bir lira topluyoruz kırtasiye işinden”

Gördüklerimizin fakat kaydını alabiliyoruz görmediklerimiz ise gidiyor. Bin lira üzere bir ziyanımız var. Esasen biz bir lira bir lira topluyoruz kırtasiye işinden. Maddi kıymeti çok bir şey olmayabilir onlar için lakin biz sabahın yedisinden akşamın onuna kadar çalışıyoruz. Çocuğumu yatağından kaldırıp getiriyorum buraya.

Para olarak çok pahalı bir şey olmayabilir ancak bir saniyelik olayla materyallerimizi alıp gidiyor. Adam o kadar rahat ki sağına soluna bile bakmıyor her halde bu yoldan geçiniyor. Mahalle sakinlerinden illaki tanıyan vardır. Buralarda oturan birisi zira çok rahat hırsızlık yapıyor. Gören bilen varsa bize söylerlerse seviniriz.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.