Teksaslı Cumhuriyetçiler: Biden, ABD’nin legal lideri değil

Teksaslı Cumhuriyetçiler, Kasım 2020’deki seçimlerde Joe Biden’ın lider seçilmesini legal bulmadıklarını açıkladı.

ABD’nin Teksas eyaletinde Cumhuriyetçi Parti’nin hafta sonunda düzenlediği toplantılarda, eski ABD Lideri Donald Trump’ın “seçimlerin çalındığı” argümanına dayanak geldi.

Parti toplantısında yapılan oylama sonucu açıklanan bildiride, “2020 devlet başkanlığı seçiminin onaylanan sonucunu reddediyor, misyondaki Lider Joseph Robinette Biden Jr.’ın Birleşik Devletler halkı tarafından yasal olarak seçilmediğine hükmediyoruz” dendi.

Bildiride ayrıyeten, “Eşcinsellik olağandışı bir hayat biçimi seçimidir” tabirleri yer aldı.

CUMHURİYETÇİLERİN BİRDEN FAZLA SEÇİMLERİN ‘ÇALINDIĞINA’ İNANIYOR

Biden’ın seçimleri yöntemsiz formda kazandığı tezi Trump tarafından birçok kere lisana getirilmiş, eski liderin yüzlerce destekçisi geçen sene 6 Ocak’ta ABD Kongresi’ni basarak seçim sonucuna itiraz etmişti. ABD tarihinin en karanlık olaylarından biri olan baskında 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Teksas, ABD’de Cumhuriyetçi Parti’ye dayanağın en yüksek olduğu eyaletler ortasında yer alıyor.

Reuters/Ipsos tarafından düzenlenen yeni bir ankete nazaran, Cumhuriyetçilerin yaklaşık üçte ikisi başkanlık seçimlerinin “çalındığına” inanıyor. Bugüne kadar bu argümanla açılan davalar ise, seçimlerde usulsüzlük yapıldığına dair rastgele bir ispat olmadığı belirtilerek reddedildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.