Tez: Malezya Hükümdarı, Sabiha Gökçen’i satın almaya geliyor

Malezya Hükümdarı Şah Abdullah’ın 14 Ağustos’ta Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili satış süreçleri için Türkiye’ye geleceği argüman edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ikinci pistinin üretimi sürerken, satış görüşmelerinin sürat kazandığı öne sürüldü.

İddiaya nazaran Kalyon İnşaat’ın yanı sıra Malezya da Sabiha Gökçen’i almak için görüşmeler yapıyor.

Temmuz ayı başında Malezya Başbakanı Sabri Yaakob ansızın Türkiye’ye gelerek Sabiha Gökçen Havalimanı terminalini dolaşmıştı.

Gizli gerçekleşen ziyaretin basına yansımasının sonucu olarak Sabiha Gökçen Havalimanı Kurumsal İrtibat Müdürlüğü bir açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

‘BAŞBAKAN, HÜKÜMDARA BİLGİ AKTARMAK İÇİN GELMİŞ’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Kıdık’ın AirportHaber’deki köşe yazısında paylaştığı bilgilere nazaran, zımnî olarak gerçekleştirilen ziyaretin nedeni Sabiha Gökçen’in satışı için yapılan görüşme.

Köşe yazısında şu bilgilere yer verildi:

“Temmuz ayı başında Malezya Başbakanı birdenbire Sabiha Gökçen’e gelip terminali dolaşmıştı. Hatta zımnî gerçekleşen bu ziyaretin Airporthaber tarafından yazılmasının akabinde Sabiha Gökçen Havalimanı Kurumsal İrtibat Müdürlüğü bir açıklama yapmak zorunda kalmış, Malezya Başbakanı’nın havalimanı seyahatinin görselleri paylaşılmıştı.

Çok geçmeden tekrar kaynaklarımız, ziyaretin neden yapıldığı bilgisini ulaştırdı. Oysaki işin içinde satış görüşmeleri öncesinde havalimanı ile ilgili ayrıntı bilgi almak ve Malezya hükümdarına bilgi aktarılmak için yapılan bir ziyaret imiş.

Başbakandan sonra kral geliyor…

Şimdi sıkı durun. Yeni gelişmeyi paylaşıyorum sizlerle.

Malezya Hükümdarı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin El-Mustafa Billah Şah İbn-i Sultan Hacı Ahmed Şah El-Musta’in Billah kısa ismiyle Şah Abdullah 14 Ağustos’ta Türkiye’ye gelecek. Şah Abdullah’ın Türkiye’ye gelecek olması Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili satış için son nokta koyulacak ve el sıkışılacak yorumu yapılıyor.

Geçtiğimiz haftalarda kendi toplumsal medya hesabımdan bir açıklama yapmış ve Kalyon İnşaat’ın Sabiha Gökçen’i almak için görüşme yaptığını söz etmiştim.

Bu açıklamam üzerine Kalyon İnşaat birinci defa benim paylaşımıma özel bir kamuoyu açıklaması yaparak bir nevi doğrulamıştı.

Şimdi merak edilen şu!

Sabiha Gökçen Havalimanı Kalyoncu tarafından satın alınacak mı alınmayacak mı?

Eğer alınırsa Cemal Kalyoncu kendi amacı doğrultusunda büyük sükse yapacak.

Ama sürpriz de olabilir. Demedi demeyin!” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.