TikTok’tan sanal gerçeklik hamlesi! Pico VR başlık geliyor

Başta Facebook ve HP olmak üzere birçok firma VR/AR teknolojileri için çalışmalarını hızlandırdı. TikTok’un çatı şirketi olan ByteDance, Pico adını verdiği VR başlık ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

2015 yılında kurulan Pico, sanal gerçeklik teknolojileri üzerine çalışma yürütüyor. Uzaktan çalışma, eğlence sistemi ve sağlık sektöründe aktif olarak VR hizmeti veren Pico, geniş ürün skalasına sahip. ByteDance, Mart 2022’de sanal gerçeklik pazarına giriş yapmak için Pico’yu satın aldığını duyurdu.

Pico VR başlık için tarih verildi

Meta, geçtiğimiz haftalarda yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü için tanıtım tarihi açıkladı. 11 Ekim’de gerçekleştirilecek Meta Connect etkinliğinde şirketin yeni VR gözlüğü tanıtılacak.

LinkedIn üzerinden açıklama yapan ekip, yeni VR başlığının tanıtım tarihini 22 Ekim 15.00 TSİ olarak belirledi. Şirketin paylaştığı gönderide, “Beklediğiniz an geldi! Sizin için sakladığımız şeyleri göstermek için sabırsızlanıyoruz. 22 Eylül 2022, 15.00 GMT+3 bizi izlemeye devam edin ” ifadeleri yer alıyor.

Geliştirilen VR başlığın Pico 4 veya Pico Phoenix olarak adlandırılacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, yeni modelde yüz ve göz takip sistemi kullanılacak.

Geliştirilen model, merceklerini otomatik IPD (gözbebekleri arası mesafe) ile ayarlayabilecek. Cihazın gücünü Qualcomm tarafından üretilen işlemci ile alacağı belirtiliyor. Son olarak ByteDance’ın işletim sistemi olarak tercihini Android Q’dan yana kullandığı belirtiliyor.
Sizce VR ve AR teknolojileri beklenilen etkiyi yaratabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.