Yiğit Bulut, Arınç’ı eleştireyim derken Erdoğan’ı amaç aldı

Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Konseyi Üyesi Yiğit Bulut, TÜSİAD’a yönelik salvosunun akabinde bu kere Kozmik Oda üzerinden eski TBMM Lideri Bülent Arınç’ı maksat aldı. 13 yıl evvel Kozmik Oda’da yapılan aramayı eleştiren Bulut, toplumsal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Kozmik Oda’ya girilmesin diye yazım var arşivde duruyor!! Kozmik Oda’ya girilmesin diye yazdım adeta yalvardım!! Bu giriş sonrası kaç kahramanımız deşifre oldu ve şehit edildi! Buna sebep olanlar hala nasıl onur timsali üzere konuşuyor!! TC’nin hesabı kimsede kalmayacak!

Yiğit Bulut gece 00.57’de yaptığı bu paylaşımı kısa müddet sonra ise sildi. Yapılan yorumlarda Bulut’un bu paylaşımıyla Arınç’ı gaye aldığı söz edildi.

BAŞBUĞ ERDOĞAN’LA GÖRÜŞMÜŞ FAKAT RET KARŞILIĞI ALMIŞTI

Kamuoyunda ‘Kozmik Oda’ olarak bilinen Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda 26 Aralık 2009’da 5 savcı tarafından arama yapılmıştı. ‘Kozmik Oda’daki arama talimatını, şimdilerde ‘FETÖ’ davası nedeniyle cezaevinde olan savcı Mustafa Bilgili vermişti. Birinci gün arama yapılmasına müsaade verilmemiş, devrin Genelkurmay Lideri İlker Başbuğ, yeniden devrin Lideri Tayyip Erdoğan’la görüşerek, ‘devlet sırlarının ifşa olacağı’ gerekçesiyle arama kararından vazgeçilmesini istemişti. Lakin Erdoğan’ın bu talebe karşı çıkmasının akabinde Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda arama başlatılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.