Yüz biçiminiz kişilik özellikleriniz hakkında ne söylüyor? Yüz haline nazaran karakter özelliklerini ortaya çıkaran kişilik testi

Bugün, yüz özelliklerinin psikolojisinden büyüleyici gerçekleri ortaya çıkarmak için yüz özelliklerini tahlil edeceğiz. Yüz özellikleri ve kişilik ortasındaki ilişkiyi keşfedelim. Yüz özellikleri kişiliği ortaya çıkarabilir mi? Bir insanın kişiliğini yüzüne bakarak anlayabilir misiniz? Profil oluşturma, koçluk yapma ve kişilik özelliklerini ve vücut lisanını okuma konusunda uzmanlaşmış bir ‘insan okuyucu’ Alan Steven’a nazaran, yüz özelliklerimiz 7 kişilik özelliğini ortaya koyuyor.

YÜZ ÖZELLİKLERİ KİŞİLİĞİNİZ HAKKINDA NE SÖYLÜYOR?

GÜVEN

Yüz genişliğinin yüz uzunluğuna oranı, bir kişinin sahip olduğu inanç düzeyini gösterir. Uzmana nazaran, yüzlerin uzunluklarının yüzde 60’ından daha az geniş olan beşerler, tabiatları gereği temkinliyken, yüzleri en az yüzde 70’i kadar geniş olanlar doğal olarak kendinden emindir. Bu çeşit yüz oranlarına sahip beşerler kendine güvenir. Sorumlu olmayı severler ve her durumla başa çıkabilirler.

DOSTLUK

Gözün üst kısmı ile kaş ortasındaki uzaklık samimiyet derecesini gösterir. Uzmana nazaran, kaşları yüksek olan beşerler ekseriyetle daha fazla şahsî alandan hoşlanma eğilimindedir. Arkadaş canlısıdırlar ve yeterli toplumsal hünerlere sahiptirler, lakin birisi ferdî alanlarına girmeye çalışır ise bir hudut çizerler. Mahremiyetlerine çok kıymet verirler. Halbuki kaşları düşük olan bireyler çoklukla insanların kendilerine yaklaşması yahut ferdî alanlarını işgal etmesi üzere bir sorun yaşamazlar. Çoklukla açıktırlar ve savunmasız olmayı umursamazlar.

TOLERANS

Gözler ortasındaki yatay uzaklık tolerans düzeyini gösterir. Uzmana nazaran, gözleri daha geniş olan beşerler ekseriyetle kusurlara karşı daha yüksek tolerans düzeylerine sahiptir. Sabırları yüksektir ve çoklukla küçük kusurlardan vazgeçerler. Beşerler hakkında süratli yargıda bulunmazlar. Halbuki gözleri birbirine yakın olan beşerler, gözleri geniş olan beşerler kadar hoşgörülü değildir.

MİZAH ANLAYIŞI

Filtrumun uzunluğu (burun tabanı ile üst dudağın kenarı ortasındaki dikey bağlantı) mizah hissinin düzeyini gösterir. Uzmana nazaran, daha uzun filtrumlu beşerler çoklukla kuru bir mizah ve alaycılık hissine sahiptir. Uygun bir kahkahadan hoşlanırlar ve sağlıklı bir formda latife yapabilirler. Halbuki daha kısa filtrumlu beşerler, latifelere kırılabilir yahut olumsuz reaksiyon verebilir. Hatta hafif yürekli bir yorumu ferdî olarak bile alabilirler.

CÖMERTLİK

Dudakların formu ve büyüklüğü cömertlik düzeyini gösterir. Uzmana nazaran, daha dolgun dudaklı beşerler, kelamları ve bağlantıları konusunda daha cömertler. Gereksinimi olan herkes için birkaç yürek, takviye ve teselli kelamları olacak. Halbuki daha ince dudaklı beşerler daha özlüdür. Direkt yahut künt bir karşılık verebilirler. Konuşmalarında yahut cüret verici kelamlarında duygusal sıcaklıktan mahrum kalacaklardır.

DÜNYA GÖRÜŞÜ

Bir kişinin göz kapağındaki kıvrımın boyutu, bir bireyin dünya görüşünü gösterir. Uzmana nazaran, daha kalın göz kıvrımları olan beşerler çoklukla daha analitiktir. Anlayışlıdırlar ve süratli karar verebilirler. Mantıklı düşünme ve ayrıntılara dikkat gerektiren projelerde yeterlidirler. Halbuki göz kıvrımları ince olan yahut hiç olmayan şahıslar ekseriyetle hareket odaklıdır. Son derece belirleyicidirler. Aksiyon almak ve projeleri yürütmek için süratli olacaklar.

MANYETİZMA

Göz renginin derinliği, bir bireyin manyetizma düzeyini gösterir. Uzmana nazaran, koyu renkli gözlü beşerler çoklukla daha karizmatiktir. Çoklukla etkileyici gözleri ve güçlü bir auraları vardır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.