Fenerbahçe’yi Beşiktaş derbisinde uçuran detaylar

İsmail Kartal, ilk olarak Rıza Çalımbay’ın Beşiktaş Teknik Direktörü olduktan sonra oynadıkları maçları tahlil ederken, eski karşılaşmalar da unutulmadı. Buradaki amaç da, Beşiktaşlı oyuncuların karakteristik özelliklerine tam hakim olmaktı.

İç sahada rakibin taraftarla birlikte bir coşku yakalayabileceğini tahmin eden İsmail Kartal, Beşiktaş’a ön alan baskısı planlandı ki bunda da başarılı oldu. Fener, 21 şut çekerken, siyah-beyazlıların bu sayısı sadece 4’te kaldı. 

Başarı ayrıntıda gizliBeşiktaş’ın çok adamla hücum etme isteğini öngören Kadıköy ekibinin teknik patronu, takım halinde savunmanın hafta boyunca üstünde durdu. Nitekim siyah-beyazlılar, sadece ve sadece 9 kez Fenerbahçe ceza sahasına girebildi. Özellikle rakibin iki bekinin aynı anda hücuma çıkmasının avantaj olduğu kadar dezavantaj olduğu takıma detaylıca anlatıldı. Beşiktaş’ın savunma duruşundaki zaafları da tespit edildi ve buna uygun hücum setleri çizildi ve çalışıldı.

KAZANSA BİLE ŞİKAYETÇİ

Fenerbahçe galibiyete rağmen önceki akşam Beşiktaş derbisinde yaşanan hakem hatalarının peşini bırakmadı. Tüm pozisyonlar bir video da toplandı ve Türkiye Futbol Federasyonu’na iletildi. Sarı-lacivertliler, Necip’in 3 kere sarı kart görmemesi, 3. dakikada Szymanski’nin az daha sakatlanacak olmasına rağmen faul dahi verilmemesi, Dzeko-Bailly mücadelesinde faulün neden terse verildiği ve diğer tüm pozisyonlar TFF’ye ulaştırıldı. Fenerbahçe şimdi Federasyon’dan gelecek cevabı bekleyecek.

DUVAR ÖRDÜLER

Süper Lig’de liderlik koltuğunda oturan Fenerbahçe’nin başarılı sonuçları rakamlara da yansıdı. Sarı-lacivertliler, Manchester City (128), Lille (121), Leverkusen (116) ve Bayern Münih’in (116) ardından rakiplerine sadece 102 şut şansı tanıdı. Oluşturulan bu listede Fenerbahçe 5. sırayı almayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir