İsrail ordusu ağır kayıp verdi! Golani Tugayı Gazze’den çekilmek zorunda kladı

İşgalci İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlediği soykırım 76 gününde vahşet verici boyutlarda sürüyor. 7 Ekim’den bu yana yüksek tesirli bombaların altında 20 bini aşkın şehit veren savunmasız Filistinli sivillerin dirayeti İsrail ve Batılı destekçileri gün geçtikçe daha zor durumda bırakıyor.

Bununla birlikte, Gazze’deki kara savaşında Filistinli mücahitlerin olağanüstü bir direnişiyle karşılaşan işgalci İsrail ordusu, ağır ve kahredici kayıplar veriyor. Mevcut durum Siyonistlerin hezimetinin kapısını aralıyor.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının askeri kapasitesi tüm dünyayı şaşkına çevirirken İsrail medyası hezimeti duyurdu.

Kanal 13’ün haberinde, “Golani Tugayı’ndaki 13.taburu, ağır kayıplar verdiği 60 gün süren çatışmaların ardından Gazze’den çekilmek zorunda kaldı.” ifadeleri kullanıldı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları son haftalarda Golani Tugayı’ndan, taburun komutanı ve bir çok subay dahil olmak üzere toplam 42 askeri imha etmişti. 

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx