İzmir merkezli ‘Kukla’ operasyonunda 28 kişi gözaltına alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde gerçekleştirilen “Kukla” operasyonu kapsamında İzmir merkezli 4 ildeki baskınlarda 28 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir, Karşıyaka ve Kınık Cumhuriyet Başsavcılıkları koordinesinde, haksız menfaat ve yüksek kazanç sağlamak amacıyla yasalara aykırı biçimde oluşan mafya tipi yapılar ile silah, mühimmat ve tehlikeli madde kaçakçılığına yönelik çalışma başlattı.

İş insanları başta olmak üzere mağdur edilen şahıslara silahlı tehdit ve şiddet uygulayan, nitelikli yağma ve şantaj yapan, elebaşılığını M.C’nin yaptığı suç örgütü ile bu örgüte silah temin eden 2 ayrı suç örgütüne yönelik dün sabah saatlerinde baskın düzenlendi.

İzmir, Muğla, Amasya ve Manisa’da belirlenen 33 ikamet, 4 iş yeri, 3 araç ve 1 depoya 93 ekip ve 231 polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda 28 şüpheli gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 10 tabanca, 213 fişek, 11 pompalı tüfek, kurusıkı tabanca ile 45 fişek, 11 şarjör, 2 kasatura, kelepçe ile bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Haklarında gözaltı kararı bulunan 5 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmanın sürdüğü bildirildi.

Dün İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM) 15 organize suç örgütüne yönelik 31 ilde eş zamanlı düzenlenen Kukla Operasyonu’nda 353 şüphelinin gözaltına alındığı duyurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx