Not Alın: Bu 4 Altcoin Yakın Vadede İyi Performans Gösterebilir!

Bitcoin 26.500 doların üzerinde tutunuyor ve fiyat istikrarını koruyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, belirli kripto para birimleri bir taban oluşturma belirtileri gösteriyor. Yukarı yönlü kırılmaları halinde yeni bir yükseliş hareketine başlamaları mümkün. Analist, Bitcoin ve yakın vadede daha iyi performans gösterecek 4 altcoin projesinin grafiklerini inceliyor.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin haftayı yaklaşık %3 düşüşle kapatma yolunda ilerliyor. Bitcoin’in zayıflığı ve yasal düzenlemeler kripto yatırımcılarını altcoinlerden uzak tuttu. Bu da Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin son birkaç gündür %50 seviyesine yakın seyretmesini sağladı.

Kripto piyasası verileri günlük görünüm. Kaynak: Coin360

Piyasa gözlemcileri önümüzdeki birkaç gün boyunca Bitcoin’e odaklanmaya devam edecek gibi. Boğalar fiyatı 25.000 doların üzerinde tutmaya devam ettikçe, bir sonraki hamlenin daha yüksek olma ihtimali de artacak. Bitcoin’deki bir yükseliş hareketi, kripto yatırımcıları bir boğa piyasası hissedeceğinden, belirli altcoin projelerine alımları teşvik edebilir.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin son birkaç gündür hareketli ortalamalar arasında işlem görüyor. Bu da boğalar ile ayılar arasında bir sonraki yönsel hareket konusunda kararsızlığa işaret ediyor. Genellikle, sıkı bir konsolidasyonun ardından bir aralık genişlemesi gelir. Bu durumda, alıcılar fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (27.110 dolar) üzerine çıkarırsa, BTC’nin 28.143 dolara yükselmesi mümkün. Ancak, ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor. Alternatif olarak, fiyat düşer ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın (26.671 dolar) altına inerse, ayıların üstünlüklerini iddia ettiklerini gösterecektir. BTC’nin önce 25.990 dolara, ardından da 24.800 dolardaki önemli desteğe düşmesi olası. Bu seviyenin boğalar tarafından agresif alımları çekmesi muhtemel.

BTC günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Solana (SOL) : Altcoin fiyat analizi

Solana, 20 günlük EMA (21,77 dolar) yakınlarında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir mücadeleye tanık oluyor. Bu da boğaların bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Küçük bir direnç 22,50 dolarda duruyor. Ancak bu seviyeyi aşarsa SOL’un ters ‘baş ve omuz’ formasyonunun boyun çizgisine kadar yükselmesi mümkün. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş kurulumunu tamamlayacaktır. Alıcıların 27,12 dolarda sert bir dirençle karşılaşması olası. Ancak bu engeli aşarlarsa SOL’un 32,81 dolardaki hedefe yükselmesi mümkün. Bu olumlu görüş, altcoin fiyatının düşmesi ve 50 günlük SMA’nın (20,50 dolar) altına inmesi halinde yakın vadede olumsuz etkilenecektir. Bunun da 18,58 dolara ve ardından 15,33 dolara doğru bir iniş başlatması muhtemel.

SOL günlük grafik. Kaynak: TradingView

Lido DAO (LDO): Fiyat analizi

Altcoin son birkaç gündür hareketli ortalamaların yakınında işlem görüyor. Bu da ayıların kontrollerini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Hareketli ortalamalar düzleşti. Ayrıca, RSI pozitif bölgeye sıçradı. Bu da boğaların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösteriyor. Yukarı taraftaki en yakın direnç 1,73 dolar. Bu seviyeyi aşarsa, LDO’nun düşüş trend çizgisine yükselmesi olası. Bu seviyenin yine boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa sahne olması muhtemel. Aksine, altcoin fiyatı düşer ve hareketli ortalamaların altına kayarsa, ayıların komutada olduğunu ve her küçük rallide satış yaptığını gösterecektir. LDO’nun daha sonra hayati desteği 1,38 dolardan yeniden test etmesi olası.

LDO günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Internet Computer (ICP): Altcoin fiyat analizi

ICP son birkaç gündür 2,86 dolar ile 3,35 dolar arasında dar bir aralıkta konsolide oluyor. RSI, satış baskısının azaldığını gösteren pozitif bir sapma oluşturdu. ICP’nin bir sonraki aşamada 3,35 dolarlık genel dirence ulaşması mümkün. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecektir. Yukarı yönde ilk hedef 4 dolar ve ardından 4,50 dolar. Bu varsayımın aksine, altcoin fiyatı 3,35 dolardan düşerse, ICP’nin aralık içinde kalış süresini bir süre daha uzatabileceğini gösterecektir. Ayrıca, 2,86 doların altına inmesi düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir.

ICP günlük grafik. Kaynak: TradingView

VeChain (VET): Fiyat analizi

VET son birkaç gündür azalan bir üçgenin içinde işlem görüyor. Bu olumsuz bir formasyon olmasına rağmen, fiyat son birkaç gündür düşüş trendi çizgisine tutunuyor. Bu da olumlu bir işaret. Bu arada, hareketli ortalamalar düzleşti. Ayrıca, RSI orta noktaya yakın. Bu da düşüş baskısının azalıyor olabileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, negatif kurulum geçersiz hale gelecektir. Bunun da 0,021 dolara doğru yeni bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. Bunun yerine, fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, ayıların düşüş trendi çizgisini şiddetle savunmaya devam ettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra altcoin fiyatını tekrar 0,014 dolarlık kritik desteğe çekmeye çalışacaklar.

VET günlük grafik. Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx