Roger Waters, İsrail’in katliamına sessiz kalmadı

Pink Floyd’un efsane solisti Roger Waters, bir kez daha İsrail zulmüne sessiz kalmadı.

Roger Waters’ın İsrail ablukası altındaki Filistinliler için yaptığı açıklamalar…

“İsrail beni varoluşsal bir tehdit olarak görüyor ve ailemi ve kariyerimi yok etmek için her şeyi yaptı ve yapıyor. Benim için bu hikaye, Filistin’e gidip apartheid’i gördüğüm 2006 yılına kadar mevcut değildi: “Hayır, böyle yürüyemezsiniz” bu sokakta sen Yahudi değilsin.”

İngiliz pasaportuna ve BM arabasına rağmen bize canavarca davranıldı. Neredeyse üzerimize tüküreceklerdi. Sonra şunu düşündüm: ”Bana böyle davranırlarsa Filistinlilere nasıl davranırlar?

Yahudiler Filistinlileri öldürüyor. Bu doğru devamlı olarak vuruyorlar, bir Filistinli öldürülüyor. Bomba atıyorlar ve Filistinliler öldürülüyor. İsraillilerin Kudüs’e saldırması ve sokaklara çıkmaya cesaret eden Filistinlileri dövmesi bir suçtur. Ama Batı’da kimse bunu söylemiyor.

İptal kültürü, Filistin halkını savunma girişimimin, Yahudi holiganların bir Filistinliyi öldüresiye dövmesinden daha şiddetli olduğu fikrini empoze etmeye çalışıyor. Veya İsrail ordusunun keskin nişancıları silahsız Filistinlileri vurduğunda.” ifadesini kullandı.

DAHA ÖNCEDE İSRAİL’E TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçmişte birçok kez Filistinlilere destek veren ve İsrail’in katliamlarına her şekilde tepki gösteren efsane sanatçı Roger Waters, konserinde yaptığı alkışlanacak hareketle tüm dünyada ses getirdi.

KONSERİNDE FİLİSTİN BAYRAĞI AÇMIŞTI

Waters, konserinde Filistin bayrağı açarak, Hamas’ın İsrail’in zulmüne direniş olarak başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna destek verdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx